Domito - historia

Domito - historia


Przeszło 20-letnie doświadczenie pozwoliło nam na rozwój w wielu dziedzinach takich jak technologie OZE, BMS i wiele innych.

Więcej
 Producent

Producent


Jesteśmy polskim producentem, którego produkty trafiają na światowe rynki m.in. w Europie, w Ameryce Południowej, Afryce i Azji.

Więcej
 Dlaczego DomitoEco?

Dlaczego DomitoEco?


Wieloletnie doświadczenie, wyjątkowa kultura pracy oraz dążenie do doskonałości zgodnie z filozofią Kaizen - to właśnie marka Domito Eco.

Więcej
 
 

Domito marka, domito historia...

 
 

Idea automatyki budynkowej

Rok 2000 był przełomowy dla Firmy, ponieważ właśnie w tym roku firma postanowiła zająć się automatyką budynkową.

Czytaj więcej.. rok 2000
 

Pierwszy BMS w Polsce!

Ogromne osiągnięcie jakim było stworzenie pierwszego polskiego systemu do zarządzania budynkiem.

Czytaj więcej.. rok 2006
 

Rozwój aplikacji zarządzających

Zostały podjęte kolejne poważne kroki - tym razem ruszyły praca nad aplikacjami o kompleksowych możliwościach zarządzania, monitoringu i sterowania urządzeniami.

Czytaj więcej.. rok 2011
 

Podział który wyszedł na dobre

Podział marki Domito był poważnym krokiem, ale również szansą na bardziej kompleksową obsługę klienta, ponieważ że posiadaliśmy ofertę skierowanych do poszczególnych odbiorców, począwszy od osoby prywatnej, po firmy i fabryki, kończąc na urządach publicznych i samorządach.

Czytaj więcej.. rok 2013
 

Rzuć palenie razem z nami

W latach 2014-2015 rozpoczęliśmy kolejny duży projekt związany z technologią OZE - były nim pompy ciepła, czyli ekonomiczny i ekologiczny system ogrzewania.

Czytaj więcej.. rok 2014-2015
 

Zmierzanie ku doskonałości

Doświadczenie przynosi nowatorskie rozwiązania - tak też było w przypadku projektu pomp ciepła, który miał wspiąć się na nowe wyżyny.

Czytaj więcej.. rok 2016
 
 
 
 

Idea stworzenia automatyki budynkowej powstała w roku 2000. Wieloletnia współpraca z klientami zagranicznymi pociągnęła za sobą konieczność stworzenia dla nich systemów sterujących oświetleniem, ogrzewaniem, chłodzeniem i rekuperacją pomieszczeń. Dysponując działem Badawczo-Rozwojowym składającym się z programistów, elektroników, elektrotechników, mechaników, matematyków, fizyków oraz sporymi możliwościami produkcyjnymi, stworzyliśmy polskie rozwiązanie, które stało się alternatywą dla drogich systemów dostępnych na rynku. Przez kolejne 7 lat zdobywaliśmy doświadczenie projektując, rozwijając i produkując również systemy awaryjnego oświetlenia, automatyki do bram garażowych i wjazdowych. Wynikiem tych prac było powstanie w 2006 roku pierwszego polskiego systemu inteligentnego zarządzania budynkiem. Pomimo wcześniejszego doświadczania w obiektach przemysłowych i instytucjonalnych, początkowo zdecydowaliśmy się na rozwiązanie do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Jednakże bardzo szybko system zaczął się wzbogacać o nowe moduły, które umożliwiały realizację nietypowych zadań stawianych przez nowych klientów. Powstały cztery niezależne marki dedykowane konkretnym klientom. DomitoHome pozwalał sterować oświetleniem, roletami, temperaturą pomieszczeń i ochroną mienia. Za energooszczędność i obniżenie kosztów eksploatacji budynków biurowych i hal przemysłowych odpowiadał DomitoIndustrial. DomitoGarden stworzony został dla miłośników ogrodów i zapewniał automatyczne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w ogrodzie według indywidualnie zaprogramowanych scen przez użytkowników. Ostatnią składową systemu była gałąź DomitoEco czyli sterowników pozwalających na efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i sterowników wspomagających funkcjonowanie oczyszczalni ścieków.

 
 
 
 

Od 2011 roku system zaczął przechodzić poważną metamorfozę. Jednocześnie zaczęto rozwijać dwie obszerne aplikacje do monitorowania, konfiguracji i sterowania produkowaną przez nas automatyką. Pierwsza z nich aplikacja desktopowa – Zebra, druga platforma web'owa do obsługi wszytkich powstających urządzeń MCD Electronics - Cypis. Wraz z budową zaufania klientów powstawały kolejne elementy/produkty składowe DomitoBMS.

Po 2013 roku marka Domito podzieliła się na nowo na rozwiązania związane z OZE - DomitoEco i komplekowe systemy zarządzające budynkiem [przemysłowym, instytucjonalnym, mieszkalnym] - DomitoBMS [zapraszamy na stronę].

DomitoEco

Jednym z najbliższych naszemu sercu zawsze były rozwiązania związane z zarządzaniem oraz produkcją energii cieplnej i elektrycznej z OZE. Zainspirowało nas to do stworzenia rozwiązań dla kolektorów słonecznych oraz wsparcia w monitoringu fotowoltaiki. Jednocześnie powstawało coraz więcej rozwiązań pod istniejące na rynku pompy ciepła. Praca z tymi urządzeniami zainspirowała nas do kolejnych śmiałych kroków.

Zwięczeniem i największym osiągnięciem naszych prac w branży OZE było na przestrzeni 2014-2015 roku zaprojektowanie i ruszenie z produkcją gruntowych pomp ciepła – rozwiązania, które musiało spełniać zachodnie standardy będąc jednocześnie rozwiązaniem, które trafi do szerokiego grona klientów, także tych z "mniej zasobnym portfelem".

Z racji naszego ogromnego doświadczenia w branży konstrukcji elektroniki, oprogramowania oraz mechaniki, 2016 rok zaowocował wdrażaniem kolejnych innowacji w naszej pompie ciepła (wbudowany system dystrybucji ciepła, pełna integracja z inteligentnym domem, pompa ciepła jako urządzenie IoT itd.).

 
 

Producent

 

Jesteśmy polskim przedsiębiorstwem działającym na rynku od 1992 roku. Zajmujemy się zarówno konstrukcją jak i produkcją zaawansowanych urządzeń elektronicznych z dziedziny medycyny, automatyki przemysłowej, energetyki odnawialnej, mechaniki układów oraz systemów monitoringu i oświetlenia awaryjnego. Produkowane przez nas wyroby realizują swoje funkcje w kraju i za granicą m.in. w Europie, w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Wypracowane przez nas rozwiązania technologiczne sprawdzają się doskonale w tak kompleksowych konstrukcjach jak hotele, lotniska, stadiony, galerie handlowe, urzędy, obiekty sakralne, szkoły czy szpitale. Zatrudniamy ponad 100 osób o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym w programowaniu (C++, C#, Python, PHP, JavaScript), konstrukcji elektronicznej, konstrukcji mechanicznej, fizyce, matematyce i energetyce. Wierzymy, że dzięki naszej unikatowej kulturze opartej na innowacji, ciągłym rozwoju i doskonaleniu oraz wizjonerskim podejściu do powierzanych nam zadań staniemy się doskonale rozpoznawalną marką będącą synonimem najnowszych technologii, zaawansowanych rozwiązań i najwyższych standardów biznesowych.

 
 

Dlaczego DomitoEco?

 

Doświadczenie zespołu Domito

Od ponad 20 lat tworzymy rozwiązania zarówno dla dużych obiektów np. takich jak szkoły, lotniska, hotele, czy zakłady produkcyjne, jak i dla użytkowników domów jednorodzinnych. Zespół Domito to inżynierowie i konstruktorzy w zakresie fizyki, elektroniki, informatyki, mechaniki. Produkcja pomp ciepła w firmie MCD Electronics ruszyła w 2015 roku, jednakże tematyką OZE, w tym pompami ciepła zespół Domito zajmuje się od kilkudziesięciu lat. W naszej ofercie znajdują się również rozwiązania z zakresu systemów solarnych, fotowoltaicznych.

Aplikacja sterująca

W ofercie wraz z zakupioną pompą ciepła DomitoEco znajduje się aplikacja e-Cypis. Jest to aplikacja webowa (internetowa) służąca do kontroli i monitorowania pracy pompy ciepła, wbudowanego systemu dystrybucji ciepła oraz kompatybilnej automatyki budynkowej, także podczas nieobecności w domu poprzez dowolną przeglądarkę internetową. Otwartość aplikacji pozwala na tworzenie podglądów przez użytkowników a także na wykorzystanie potrzebnych parametrów ze sterownika. Aplikacja nie wymaga pobrania na komputer lub urządzenia mobilne.

Polski projekt, polska produkcja

DomitoEco wraz z całą rodziną produktów Domito są projektowane i wytwarzane w Polsce. DomitoEco to rozwiązania, które zarówno w procesie konstrukcji jak i produkcji, spełnia światowe standardy jakości i efektywności, nie powielając przy tym błędów i schematów branżowych. W celu spełnienia najwyższych standardów jakości w produkcji pomp ciepła, podjęliśmy współpracę z najlepszymi na rynku dostawcami komponentów takimi jak Copeland, Grundfos, SWEP i wielu innych, którzy jednocześnie są często dostawcami dla największych producentów pomp ciepła. Z dumą możemy przyznać, że nasze pompy ciepła zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce na Podbeskidziu w Żywcu, a dzięki ich produkcji udaje się nam tworzyć coraz więcej wykwalifikowanych stanowisk pracy w branży odnawialnych źródeł energii.

Możliwości rozszerzenia o elementy automatyki budynkowej

Dzięki zastosowaniu bogatej oferty modułów Domito z serii automatyki budynkowej, pompa ciepła staje się elementem sytemu ogrzewania. Rodzina Domito oferuje szeroką gamę urządzeń monitorujących temperaturę powietrza, temperaturę wody w rozdzielniach, wilgotności oświetlenia itp. Urządzenia te wykorzystując dane z otoczenia wpływają pozytywnie na pracę pomp ciepła. Przykładowo dzięki zastosowaniu multisensora DS-S02-01, system monitoruje temperaturę w ciągu dnia nagrzewającego się promieniami słonecznymi pomieszczenia wpływając na siłę ogrzewania. Rozwiązanie to polega na zbieraniu przez system informacji z otoczenia (mieszkania, domu, biurowca), a następnie poddawaniu ich analizie, dzięki której możliwe jest wyciąganie wniosków prezentowanych na komputerze lub urządzeniach mobilnych. Użytkownik, dzięki przedstawionym mu informacjom, może podjąć decyzję o zmianie parametrów pomieszczeń wyznaczając np. strefy zmniejszonego ogrzewania.